Dzień: 13 marca 2017

Zrzut ekranu 2017-02-22 o 12.37.40

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Edukacyjną Konferencję „Talent”, która odbędzie się 20.03.2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym (ul. Wystawowa 1) w godzinach 09:00-15:00. Jednymi z prelegentów będą przedstawiciele ZS6, którzy wystąpią z tematem: „Talent (nie)oczywisty, czyli uczeń z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w szkole”.

Aktualności, Ogólne

Z 1

COACHING W ZS6

od 10.02.2017 r. uczniowie klas 3 LO oraz klas 2,3 i 4 Technikum, zostali objęci warsztatami coachingowymi mającymi na celu wsparcie i odkrycie wyborów oraz decyzji związanych z przyszłością.

Jak działa coaching?
Coaching to rodzaj porozumienia, który na określony czas i w określonym celu zawierają osoba coachowana (klient) i coach. Służy on wydobyciu z klienta i rozwinięciu całego jego potencjału – wiedzy, doświadczenia, talentów, umiejętności i predyspozycji – którego często sam nie jest do końca świadom. Podczas coachingu klient uczy się w pełni z niego korzystać, a przez to szybciej i skuteczniej osiąga swoje cele. To on jest autorem swojego sukcesu.
Relację klienta i coacha charakteryzują partnerstwo, otwartość oraz zaufanie.
Coaching skoncentrowany jest na szukaniu nowych, skutecznych sposobów działania. Prowadzi do zmiany w myśleniu, a w konsekwencji do zmiany w działaniu. Mocną stroną coachingu jest szybkość i trwałość zmian, które gwarantuje osadzenie ich na gruncie wartości i przekonań. To sprawia, że zmiana jest zgodna z naturą osoby coachowanej, ma charakter całościowy.

Uczestniczenie w tym procesie, pozwala klientowi (tzw. coachee) zobaczyć sposób w jaki on i tylko on poznaje świat.

COACHING KARIERA

Dla kogo coaching kariery?
Dla osób, które:

• chcą się przygotować do swojej kariery zawodowej,
  • chcą być skuteczne i doceniane w przyszłej pracy,
  • mają poczucie, że ich kariera jest dla nich na wyciągnięcie ręki i chcą mieć na to wpływ,
  • czują, że chcą wykonywać przyszłą pracę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, pasjami i szukają dla siebie drogi zawodowej,
  • stoją przed ważnymi decyzjami zawodowymi i życiowymi i chcą być pewne swoich wyborów,
  • są gotowe na zmiany i nowe wyzwania, ale nie są pewne, w jakim kierunku chcą podążyć.

Podczas coachingu kariery

• określisz dokładnie swoje oczekiwania wobec pracy i rozważysz różne scenariusze swojej zawodowej przyszłości,
  • zyskasz większą świadomość swoich mocnych stron oraz obszarów do rozwoju,
  • przekonasz się, jak dużych zmian potrzebujesz i jakich działań to od Ciebie wymaga,
  • zbudujesz plan działania.

Jeśli już wiesz, jakie Twoje potrzeby powinna zaspokajać przyszła praca, pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, czego potrzebujesz, aby wykonywać pracę, która będzie dawała Ci satysfakcję? Co możesz zrobić, żeby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy i czerpać więcej zadowolenia z przyszłej pracy?
A może dojrzewasz do tego, żeby swoją przyszłość zawodową budować w branży, która jeszcze nie istnieje?
Podążać ścieżką proponowaną przez najbliższych, czy zaryzykować i zdecydować się na swoją, nową?

Kim jestem, czego chcę i potrzebuję, co czuję i jaka jest moja misja?

Co jest teraz dla mnie najważniejsze? W jakim kierunku zmierza moje życie? Jakie niezrealizowane cele mnie wzywają?

Na te i inne pytania odpowiesz sobie podczas coachingu kariery.

Zapraszam na kolejne warsztaty oraz spotkania indywidualne do sali 210
Anna Jędrzejczyk