Dzień: 2 kwietnia 2017

DSC_0735

10 marca 2017 r.  już po raz dziewiąty odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Geologiczny. Wzięło w nim udział 14 gimnazjów z Wrocławia i okolic. Konkurs miał miejsce w Instytucie Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego i wzorem ubiegłych lat był dwuetapowy. W tym roku tematem przewodnim były „Procesy eoliczne.” O przebiegu konkursu można się dowiedzieć więcej wchodząc na stronę Muzeum Geologicznego. Zapraszamy również do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Cieszy nas bardzo rosnące zainteresowanie konkursem. Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Uczniom gratulujemy ogromnej wiedzy i pasji.

Wyniki konkursu na stronie Muzeum Geologicznego

Liczymy na Waszą obecność za rok. Do zobaczenia:)

DSC_0864 DSC_0740  DSC_0747

Aktualności

Tradycja? Ważna sprawa! W Zespole Szkół nr 6 mamy przynajmniej kilka wydarzeń, które na dobre wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Zatem jak co roku 21  marca w ZS6 było bardzo wesoło – obchodziliśmy Integriadę! Ten dzień ma służyć zabawie i wspólnemu działaniu całej społeczności szkolnej. Idea ta sprawdziła się doskonale, bo w tym roku Integriada powstała we współpracy nauczycieli i uczniów.

Każda klasa oraz grono pedagogiczne przebrali się według wylosowanej tematyki. Można było podziwiać wspaniałe stroje inspirowane m.in. Indiami, dzikim zachodem, latami osiemdziesiątymi czy średniowieczem.

Atrakcji było naprawdę wiele, m.in. pokaz mody (wspomniane już stroje), koło fortuny (niecodzienne pytania z życia szkoły), liczne zabawy sportowe oraz interesujące gry planszowe. Wszyscy walczyli do końca i dawali z siebie wszystko, by zająć miejsce w ścisłej czołówce – wszyscy przecież wiedzą, że zabawa smakuje najlepiej, gdy się przy okazji coś wygra 😉 Przez cały dzień uśmiech nie znikał nikomu z twarzy.
Po wielu uroczych chwilach przyszedł moment ogłoszenia wyników – w tegorocznej Integriadzie zwyciężyła klasa 2GA zdobywając worek słodyczy oraz immunitet uprawniający do zwolnienia ze sprawdzianu, kartkówki, odpowiedzi ustnej oraz zadania domowego w dowolnej chwili (oczywiście z obowiązkiem zaliczenia materiału w innym terminie :))

Na uczestników czekał także suto zastawiony stół biesiadny, który wspólnie przygotowali uczniowie i nauczyciele.

Zapraszamy do galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/