Dzień: 4 kwietnia 2017

indeks

„Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.”

Żródło: ://www.kreatywnosc.pl/czym-sie-zajmujemy

„W dniach 16 – 19 marca 2017, na terenie zabytkowego kompleksu Hali Stulecia, odbyło się największe wydarzenie w 12-letniej historii programu Destination Imagination w Polsce:

XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

połączona z International Invitational 2017!

Wydarzenie to zgromadziło:

• 2000 dzieci i młodzieży z drużyn DI,
  • ponad 300 Trenerów,
  • 70 Ekspertów,
  • oraz 180 Wolontariuszy.

W sumie w Olimpiadzie uczestniczyło 21 drużyn zagranicznych (z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier) i 237 drużyn z całej Polski, zaś uroczyste Ceremonie – Otwarcia i Zamknięcia Olimpiady – zgromadziły za każdym razem ponad 4000 osób. Olimpiada dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń.”

Źródło: ://www.kreatywnosc.pl/sezon2016-17

W tegorocznej Olimpiadzie wzięła udział również młodzież z ZS6. Wystąpiły aż dwie drużyny – jedną prowadzi Pan Sławomir Janczyński, ta grupa do Despontan (występowali już trzeci raz), drugą zaś, „Najemników kreatywności” prowadzi Pani Joanna Biel-Kiepura. „Najemnicy…” wystąpili w składzie: Werka, Gabi, Krzyś, Maciek, Maks, Kuba, Oskar – zmierzyli się oni m. in. z wyzwaniem naukowym „Tajna misja”.

Zabawa była doskonała! A przecież nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie zabawa jest najlepszym kluczem do rozwoju.

50 20170317_133306