Dzień: 23 czerwca 2018

bdde05_kolka-polska-niemcy-polska-firana-24t--zdjecia

Razem w różnorodności to projekt, w ramach którego uczniowie trzech szkół: Zespołu Szkół nr 6 we Wrocławiu, Zespołu Szkół i Placówek Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji oraz Albrecht-Dürer-Schule w Wiesbaden spotykają się na wspólnych warsztatach w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej.

W tym roku spotkanie w Krzyżowej odbyło się w dniach 10-15 czerwca 2018 r.

W czasie spotkania młodzież z Polski i Niemiec uczestniczyła we wspólnych animacjach językowych, podchodach, zajęciach sportowych, wieczorze międzykulturowym oraz różnorodnych warsztatach m.in. historycznych, filmowych, kodowania, projektowania logo, kulinarnych.

Tegoroczna edycja projektu znalazł się w grupie 10 finalistów konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży Razem w Europie. Jeden cel. Projekt w większość finansowany jest ze środków PNWM (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży).

Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Justyna Kochajkiewicz

Krzyżowa 2 Krzyżowa 4 Krzyżowa 3