Dzień: 15 maja 2019

Plakat_Zaczytani

Od 23 kwietnia biblioteka szkolna ZS6 po raz kolejny włącza się w akcję Wielkiej Zbiórki Książek 2019, które zostaną przekazane dzieciom, młodzieży i dorosłym przebywającym w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, świetlicach środowiskowych.

Zbieramy książki w dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazaliby Państwo bliskim w potrzebie.

Czas zbiórki książek: 23 kwietnia – 26 maja

Dzięki Waszym darom przyczynimy się do otwarcia 100 nowych bibliotek w szpitalach i wspomożemy hospicja, świetlice środowiskowe, domy opieki, organizacje pozarządowe.

W zeszłym roku wspólnie zebrano aż 510 152 książki, a w ciągu pięciu lat naszego wspólnego działania przekroczono magiczną barierę miliona egzemplarzy.

Książki można zostawiać w kartonie, znajdującym się w korytarzu przy pokoju nauczycielskim, bądź w bibliotece szkolnej