Design Thinking w ZS6

Dwudziestu uczniów naszej szkoły od października 2017 r. wzięło udział w I – etapie projektu „Warsztaty Design Thinking – II edycja – współfinansowanego ze Środków Gminy Wrocław, realizowanego w ramach programu „Edukacja Przedsiębiorczości”.

Zajęcia te prowadzone są przez praktyków, którzy metodykę poznali w jej kolebce – w Dolinie Krzemowej, w USA. Od lat prowadzą zajęcia z DT i realizują projekty wdrożeniowe.

Co to jest Design Thinking?

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

To usystematyzowane podejście do procesu innowacji. Pierwszym krokiem jest zbudowanie interdyscyplinarnego zespołu, w skład którego wchodzą specjaliści, którzy mogą spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Następnie powołany zespół realizuje, krok po kroku, kolejne etapy -metody posługując się zestawem narzędzi i technik, aby w rezultacie wypracować możliwe do wdrożenia rozwiązanie.

Celem zespołu jest wygenerowanie oryginalnego rozwiązania oraz sprawdzenie jego działania na etapie prototypowania.

design-thinking-etapy1

Nasi uczniowie wraz z młodzieżą pięciu szkół wrocławskich biorą udział w tworzeniu KLUBU BIZNESOWEGO.

Poprzez warsztaty mogą poznać nie tylko wykorzystywane metody ale również porozmawiać z gośćmi –przedstawicielami świata biznesu tj. przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji takich jak: fundacja, spółdzielnia socjalna, park naukowo-technologiczny, inkubator przedsiębiorczości. Korzyścią z tych spotkań będzie poszerzenie horyzontów uczniów i ukazanie im szerokiego spectrum organizacji, z którymi mogliby współpracować w ramach klubu już teraz.

Dla wielu uczniów została realnie otwarta ścieżka kontaktu z osobami, które mogą wesprzeć ich pomysły i zamierzenia na rynku pracy.

Do drugiego etapu warsztatów przeszli- Mateusz Chmielewski-3 LB i Kacper Szober- 2LB.

W grudniu odbędzie się zakończenie i gala realizowanego projektu.

Gratulujemy i życzymy sukcesu wszystkim uczniom tworzącym wrocławski klub biznesowy.

IMG_20171012_144516 IMG_20171026_122916

Anna Jędrzejczyk