Aktualności

Zawieszenie strajku – powrót do szkoły

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

od dnia 27 kwietnia 2019 r. Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zawiesił strajk nauczycieli, co oznacza, że strajk się nie kończy i nauczyciele utrzymują gotowość strajkową. Przez 19 dni walczyliśmy o naszą godność oraz:
• wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB
• odchudzenie podstaw programowych (w tym lekki tornister )
• zmniejszenie biurokracji w szkołach
• zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli
• wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.

Wszyscy byli świadkami prawdziwej lekcji demokracji . W trakcie tego czasu nauczyciele w całej Polsce pokazali, że są jednością i potrafią odważnie upominać się o dobro polskiej szkoły i swoje własne.
W imieniu Wszystkich nauczycieli dziękujemy za wyrazy sympatii oraz poparcie, którego doświadczaliśmy. Znaczy to dla nas bardzo dużo i pokazuje z jak odpowiedzialnymi ludźmi przyszło nam pracować. Od jutra, czyli od 29 kwietnia, wracamy do pracy i z niecierpliwością czekamy na naszych uczniów.

Z wyrazami szacunku
Strajkujący nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 we Wrocławiu

Udostępnij to

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Projekty

Szkoła w mieście

Szkoła w mieście

Erasmus+

Erasmus+

Nauka I Technologia Dla Żywności

Nauka I Technologia Dla Żywności

Comenius

Comenius

Nasze akcje

Stomatolog

Stomatolog

Blog

Festiwal Matematyki

Festiwal Matematyki

INTEGRA –  Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

INTEGRA – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

Integriada

Integriada

Tutoring – rozwój talentów

Tutoring – rozwój talentów