Aktualności

ZS6 od września szkołą bez dzwonków

Zmiany, zmiany, zmiany …

Zdecydowaliśmy, że w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu od września 2019 roku nie będzie dzwonków. Czym podyktowana jest decyzja, aby zrezygnować ze szkolnego „symbolu”? Badania wskazują, że duży poziom hałasu, a ten niewątpliwie generuje dzwonek, powoduje stres. Natomiast cisza sprzyja skupieniu i likwiduje napięcie. Pamiętać też musimy, że w ZS6 mamy uczniów, którzy ze względów zdrowotnych źle znoszą hałas. To wszystko przekonało nas do tego, by zrezygnować ze starego modelu pracy i postawić na nową jakość, która, w co mocno wierzymy, przełoży się na lepsze efekty i większy spokój całej szkolnej społeczności.

Zależy nam, aby symbolem szkoły był nie relikt przeszłości (dzwonek), a przeświadczenie, że uczniowie przychodzą po wiedzę, która w przyszłości stanie się fundamentem mądrości.

W jaki sposób zadbamy zatem o punktualność i rytmiczność prowadzenia zajęć? W całej szkole na korytarzach pojawią się duże zegary i wydrukowane plany, by każdy uczeń wiedział, gdzie i o której powinien się udać na lekcje.

Jesteśmy przekonani, że nasza decyzja zostanie przyjęta z radością :)

Udostępnij to

Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Projekty

Szkoła w mieście

Szkoła w mieście

Erasmus+

Erasmus+

Nauka I Technologia Dla Żywności

Nauka I Technologia Dla Żywności

Comenius

Comenius

Nasze akcje

Stomatolog

Stomatolog

Blog

Festiwal Matematyki

Festiwal Matematyki

INTEGRA –  Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

INTEGRA – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

Integriada

Integriada

Tutoring – rozwój talentów

Tutoring – rozwój talentów