ZS6 od września szkołą bez dzwonków

Zmiany, zmiany, zmiany …

Zdecydowaliśmy, że w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu od września 2019 roku nie będzie dzwonków. Czym podyktowana jest decyzja, aby zrezygnować ze szkolnego „symbolu”? Badania wskazują, że duży poziom hałasu, a ten niewątpliwie generuje dzwonek, powoduje stres. Natomiast cisza sprzyja skupieniu i likwiduje napięcie. Pamiętać też musimy, że w ZS6 mamy uczniów, którzy ze względów zdrowotnych źle znoszą hałas. To wszystko przekonało nas do tego, by zrezygnować ze starego modelu pracy i postawić na nową jakość, która, w co mocno wierzymy, przełoży się na lepsze efekty i większy spokój całej szkolnej społeczności.

Zależy nam, aby symbolem szkoły był nie relikt przeszłości (dzwonek), a przeświadczenie, że uczniowie przychodzą po wiedzę, która w przyszłości stanie się fundamentem mądrości.

W jaki sposób zadbamy zatem o punktualność i rytmiczność prowadzenia zajęć? W całej szkole na korytarzach pojawią się duże zegary i wydrukowane plany, by każdy uczeń wiedział, gdzie i o której powinien się udać na lekcje.

Jesteśmy przekonani, że nasza decyzja zostanie przyjęta z radością :)

Październik 2019
« wrz