Gimnazjum Integracyjne nr 54 wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 6 – szkoły przyjaznej, kameralnej, zapewniającej indywidualne podejście do każdego ucznia.

Ta szkoła wsparcia to doskonała propozycja dla tych absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i pasje humanistyczne, nie pomijając jednak aspektów kształcenia matematycznego, językowego i przyrodniczego.

W roku szkolnym 2015/16 zostały otwarte trzy 20 osobowe klasy pierwsze. Ich charakterystyka znajduje się w zakładce „Dla kandydata” – http://zs6.wroc.pl/strefa-ucznia/oferta-edukacyjna/

Uczniowie wszystkich klas będą się uczyć dwóch obowiązkowych języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Dodatkową propozycją i atrakcją jest możliwość nauki języka miganego.

W naszej szkole każdy uczeń traktowany jest indywidualnie. Nad prawidłowym rozwojem czuwają nauczyciele, psychologowie, pedagog i logopeda.

Wrzesień 2018
« sie