Jest to szkoła integracyjna przeznaczona dla wszystkich absolwentów gimnazjów (również tych, którzy mają kłopoty ze słuchem, poruszaniem się lub inne dysfunkcje).

Liczebność klas integracyjnych wynosi od 18 do 20 uczniów, w tym 3 do 5 uczniów, to uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczą się dodatkowo języka miganego.

W LO nr XXX w roku szkolnym 2018/2019 proponujemy następujące profile klas:

Charakterystyka klas:

  • 1 LA klasa o profilu artystycznym (integracyjna)

To idealna propozycja dla tych z Was, którzy od szkoły oczekują nie tylko przekazywania wiedzy i umiejętności,  ale przede wszystkim rozwijania  pasji i zainteresowań teatralno- filmowych.

Uczniowie  uczestniczą w warsztatach teatralnych, filmowych, tanecznych i zajęciach plastycznych – na terenie szkoły, jak i w innych placówkach kulturalnych. W ramach zajęć artystycznych uczniowie poznają elementy gry aktorskiej i wszystkie etapy powstawania spektaklu teatralnego i filmu. Uczniowie tej klasy przygotowują spektakl w ramach Wrocławskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych INTEGRA oraz szereg innych przedsięwzięć artystycznych, które mają miejsce w ciagu roku szkolnego.

        • 1 LB klasa o profilu matematyczno-fizycznym z dodatkowymi zajęciami z informatyki (integracyjna)

Profil kierowany jest do uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi. Absolwenci tego profilu będą przygotowani do podjęcia studiów na kierunkach politechnicznych i ekonomicznych.

  • 1 LC klasa o profilu dziennikarstwo i PR (masowa)

Profil ten to nowość na rynku edukacyjnym. Mocno nastawiony na wszechstronne, komunikacyjne rozwijanie kompetencji uczniów. Praca nad tą sferą rozwoju jest niezwykle istotna, bowiem współczesny świat opiera się o kontakt – rynek pracy oczekuje umiejętności odpowiedniego przedstawiania sytuacji, prezentowania siebie i zdarzeń. Proponowana klasa jest odpowiedzią na te oczekiwania. Po jej ukończeniu absolwenci będą mogli kontynuować   i poszerzać swoją wiedzę na uczelniach wyższych na kierunkach takich jak: dziennikarstwo, PR, socjologia, filologia polska, język angielski, marketing, reklama i in.
Dodatkowe działania, którymi zostanie objęta klasa, to m. in. „Dziennikarskie warsztaty kreatywności” , na których młodzież pozna m. in. techniki wzmacniania własnej kreatywności, nauczy się „myślenia krytycznego” oraz przyswoi zasady wystąpień publicznych.
Ponadto młodzi adepci dziennikarstwa i PR-u będą zaangażowani w prowadzenie szkolnego radiowęzła oraz pisania tekstów dziennikarskich na stronę internetową Szkoły.

Maj 2019
P W Ś C P S N
« kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Projekty

Szkoła w mieście

Szkoła w mieście

Erasmus+

Erasmus+

Dziecko autystyczne w szkole

Nauka I Technologia Dla Żywności

Nauka I Technologia Dla Żywności

Comenius

Comenius

Nasze akcje

Stomatolog

Stomatolog

Blog

Festiwal Matematyki

Festiwal Matematyki

INTEGRA –  Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

INTEGRA – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

Integriada

Integriada

Tutoring – rozwój talentów

Tutoring – rozwój talentów