Od września 2018 roku w Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 103, która wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 6, funkcjonują oddziały terapeutyczne.

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS TERAPEUTYCZNYCH W SP 103

Do klas terapeutycznych w naszej szkole przyjmujemy uczniów, którzy:

· są zdiagnozowani przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną;

· są w normie intelektualnej;

· doświadczają specyficznych trudności szkolnych (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia);

· mają dysharmonie rozwojowe i funkcjonują jak uczniowie dyslektyczni;

· wymagają dostosowania organizacji i procesu nauczania oraz długotrwałej pomocy specjalistycznej z uwagi na trudności w funkcjonowaniu w szkole wynikające
z zaburzeń rozwojowych.

Potrzebne dokumenty:

· podanie o przyjęcie dziecka do klasy terapeutycznej – druk do pobrania;

· opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zawierającą wskazanie do objęcia nauką
w klasie terapeutycznej;

· informacja  wychowawcy klasy – druk do pobrania.

Uczeń przyjmowany jest do klasy terapeutycznej na czas potrzebny do złagodzenia bądź wyeliminowania trudności szkolnych, z powodu których objęto go pomocą w tej formie. Po zakończeniu terapii wraca do swojej szkoły macierzystej – o czym rodzic jest informowany z wyprzedzeniem.

Uczeń w klasie terapeutycznej zobowiązany jest do udziału z zajęciach lekcyjnych i terapii pedagogicznej, która w naszej szkole obejmuje przyznane uczniowi formy spośród niżej wymienionych:

· zajęcia korekcyjno-kompensacyjne;

· muzykoterapia;

· zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze;

· biblioterapia;

· Biofeedback;

· zajęcia rozwijające kompetencje społeczne.

Dokumenty przyjmowane są w sekretariacie uczniowskim SP nr 103 przez cały rok, ale rekrutacja na kolejny rok szkolny  prowadzona jest do końca marca.

Rodzice/prawni opiekunowie wraz z uczniem zapraszani są na spotkanie rekrutacyjne z psychologiem/ pedagogiem szkolnym.

Wyniki rekrutacji ogłaszane są w czerwcu, a spotkanie dla rodziców/opiekunów prawnych nowo przyjętych uczniów organizowane jest po zakończeniu rekrutacji na dany rok szkolny.

W poniższym linku znajdu
je się odnośnik do dokumentów rekrutacyjnych do oddziałów terapeutycznych

Październik 2019
« wrz