1 września 2014 roku otworzyliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego – było uroczyście, elegancko, zabawnie. Jednak dla naszej szkoły to nie tylko zwyczajowe rozpoczęcie kolejnego roku nauki. To prawdziwe nowe otwarcie!

Nazwa Zespół Szkół Integracyjnych przestała oficjalnie obowiązywać, a w zamian z podniesionym czołem wszyscy możemy mówić, że uczymy się i pracujemy w miejscu na szóstkę – w Zespole Szkół nr 6!

Moment był tym bardziej uroczysty, że w skład ZS nr 6 oprócz dotychczasowych typów szkół:
LO nr XXX i Technikum nr 14 powołane i włączone zostało Gimnazjum Integracyjne nr 54!

Dyrektor Szkoły – Marzanna Nowacka-Duda podczas przemówienia inauguracyjnego podkreślała znaczenie chwili i z uśmiechem przytoczyła kilka znaczeń i symboli liczby 6. Tym samym rozluźniła atmosferę i pozwoliła poczuć klimat szkoły – elegancję połączoną z dobrą zabawą.

Uczniowie wszystkich pierwszych klas, poprzez swoich przedstawicieli, na sztandar szkoły ślubowali swoją gotowość bycia pełnoprawnymi, odpowiedzialnymi uczniami Zespołu Szkół nr 6.

Dzisiejszą uroczystość przygotowała kl. II LB z wych. Marzeną Kozakowską-Maruszak.