Aktualności, Ogólne

Dzień Ziemi 2015

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”. (Plit)

30.04.2015 r.

ziemia

Program i tematykę kolejnych obchodów polskiego Dnia Ziemi w naszej szkole kształtowały ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.

Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi  poświęcony był promocji aktywnych, ekologicznych postaw wobec środowiska naturalnego.

Poprzez aktywne działania w ogrodzie szkolnym uczniowie promowali:

• pozytywne wzorce w pielęgnacji roślin, zgodnych z ekologicznymi zasadami;
  • proekologiczną postawę wobec inicjatyw chroniących Ziemię oraz postawy przedsiębiorcze.

Uczniowie przygotowali i przeprowadzili konkurs wiedzy ekologicznej oraz wyłonili zwycięzców w konkursie na najbardziej zaangażowaną klasę w wiosenną pielęgnację roślin w ogrodzie szkolnym – Wygrały klasy: 1GB, 1 TA

Przygotowano wskazówki i reguły do pielęgnacji roślin dla uczniów gimnazjum.

Uczniowie odchwaścili, odpowiednio wypielęgnowali rośliny oraz zapoznali się z zasadami przy stwarzaniu odpowiednich warunków dla roślin w ogrodzie szkolnym.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie!
Szkolny koordynator działań ekologicznych
Anna Jędrzejczyk