Ekologiczna lekcja w ZS6

luVBl82faN_5

W dniu 14.11.2014 r.  przeprowadzono ekologiczną lekcję otwartą dla uczniów i nauczycieli ZS6. Temat akcji tegorocznej jesieni brzmiał:

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ – KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE.

Zajęcia przygotowali uczniowie klasy 4 TA wraz z p. Anną Jędrzejczyk.

Cele działań:

• zapoznanie uczniów z założeniami zrównoważonego rozwoju,
  • omówienie zasad odpowiedzialnych zakupów,
  • podniesienie poziomu wiedzy oraz poprawa świadomości ekologicznej u młodzieży,
  •  uwrażliwienie uczniów na potrzeby środowiska naturalnego,
  • zwiększenie aktywności obywatelskiej przy konkretnych działaniach proekologicznych.

Rezultaty:

• uczniowie przygotowali i przeprowadzili konkurs wiedzy ekologicznej oraz wyłonili zwycięzców,
  • przygotowano plakaty i informacje nt. Zrównoważonego Rozwoju,
  • powstała tablica z  zasadami dot. Odpowiedzialnych Zakupów,
  • uczniowie w szkolnym radiowęźle zaprezentowali wiadomości oraz ciekawostki z zakresu ekologii, przeprowadzili rozmowę telefoniczną na antenie radiowęzła z ekologiem.

Uczniowie otrzymali nagrody sfinansowane ze środków przyznanych przez Wydział Środowiska i Rolnictwa UM we Wrocławiu.

Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie – zostały rozdane certyfikaty i zaświadczenia ukończenia kursu, który odbywał się w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II. Wybrani uczniowie klas technikalnych (II,III,IV) mieli możliwość uczestniczenia w kursie:  kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym z uprawnieniami na bezpieczną wymianę butli gazowej.

Zapraszamy do galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/