Aktualności, Ogólne

Matura 2017 – terminy

Ważne informacje przed i po egzaminie maturalnym w 2017 roku

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w czasie spotkania z Wychowawcą (po uroczystości zakończenia nauki w ZS6), uczniowie otrzymują kody dostępu służące do sprawdzenia wyników egzaminu maturalnego za pomocą Serwisu maturzysty (wyniki.egzaminy.wroc.pl), który znajduje się na stronie internetowej www.oke.wroc.pl w zakładce Egzamin maturalny lub Serwisy informacyjne.
Jeśli ktoś nie odbierze kodów od wychowawcy we wspomnianym dniu, to są one do odbioru w sekretariacie uczniowskim.
Absolwenci z lat ubiegłych również odbierają swoje kody z sekretariatu uczniowskiego.

Wyniki egzaminu maturalnego będą dostępne w serwisie od 30 czerwca 2017 r.
Rozdanie świadectw dojrzałości nastąpi w dniu 30 czerwca 2017 r. w ZS6, o godz 10:00 lub w terminie późniejszym w sekretariacie uczniowskim.
Świadectwo (za potwierdzeniem) należy odebrać osobiście lub poprzez upoważnioną pisemnie osobę.

Egzaminy maturalne – terminy

• EGZAMINY PISEMNE (obowiązkowe oraz najbardziej liczne):04 maja 2017 r. – j. polski pp (rano), j. polski pr (po południu),05 maja 2017 r. – matematyka pp (rano),08 maja 2017 r. – j. angielski pp (rano), j. angielski pr (po południu).
  • Harmonogram pozostałych egzaminów pisemnych jest dostępny w holu szkoły, na stronach OKE i CKE.Uwaga: Na wszystkie egzaminy należy się zgłosić o godz. 8:00 lub 13:30, a następnie pobrać kody paskowe i zdać telefony komórkowe.
    Każdy zdający jest zobowiązany legitymować się dowodem osobistym.
    Zdający powinien posiadać długopis/pióro z czarnym tuszem/atramentem, a ponadto może korzystać z materiałów pomocniczych, które będą przygotowane w każdej sali oraz z własnych przyborów i urządzeń, które są wymienione w komunikacie dyrektora CKE na stronie www.cke.edu.pl (lista jest dostępna na tablicy informacyjnej w szkole).
    Nie wolno wnosić na salę telefonów przenośnych, ani żadnych innych urządzeń telekomunikacyjnych. Samo POSIADANIE urządzenia na egzaminie równoznaczne jest z UNIEWAŻNIENIEM EGZAMINU.W szatni należy pozostawić odzież zewnętrzną oraz wszelkie torby, torebki, pojemniki itp.Egzaminy ustne

Należy sprawdzić w harmonogramie (hol Szkoły, Sekretariat uczniowski) datę i godzinę egzaminu.
    Przed salą egzaminacyjną trzeba pojawić się minimum 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia egzaminu.NALEŻY PAMIĘTAĆ: w razie choroby lub zdarzenia losowego, które uniemożliwiają przystąpienie do części ustnej lub części pisemnej egzaminu, trzeba: – zgłosić niezwłocznie ten fakt dyrektorowi szkoły,

– złożyć – najpóźniej w dniu, w którym odbywa się egzamin z danego przedmiotu – pisemny wniosek o dopuszczenie do egzaminu w terminie dodatkowym. Wniosek musi być odpowiednio udokumentowany (zaświadczenie lekarskie itp.).

Egzamin maturalny poprawkowy

Egzamin poprawkowy przysługuje zdającemu, który przystąpił do wszystkich egzaminów obowiązkowych w 2017 roku (także w celu poprawienia wyników niezdanych egzaminów).
Do egzaminu poprawkowego może przystąpić absolwent, który nie zdał wyłącznie jednego egzaminu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej.
Zdający składa przewodniczącemu szkolnego zespołu egzaminacyjnego pisemną informację zawierającą oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu terminie do 7 lipca 2017 r. (Załącznik nr 7a).

Egzaminy pisemne poprawkowe odbędą się w następujących terminach – 22 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 9:00,
Egzaminy ustne poprawkowe: 23–25 sierpnia 2017 r.
Do 10 sierpnia 2017 r. podana zostanie do wiadomości na stronie internetowej (www.oke.wroc.pl) informacja o miejscu przeprowadzenia egzaminu poprawkowego.
Wszystkie ważne informacje dotyczące egzaminu maturalnego znajdują się na stronach:
www.cke.edu.pl
www.oke.wroc.pl

Przypominamy, by na stronie szkoły systematycznie zaglądać do zakładki Strefa Ucznia → Matura https://zs6.wroc.pl/strefa-ucznia/matura/ – pojawiają się ta ważne informacje związane z egzaminem dojrzałości. Możecie m. in. sprawdzić, które dni zostały wyznaczone jako terminy zdawania egzaminów ustnych.

data dzień przedmiot Ilość grup
15.05.2017 r. poniedziałek j. polski 1 komisja (dom)
17.05.2017 r. środa j. polski 3 komisje
18.05.2017 r. czwartek j. niemiecki 2 komisje