Aktualności, Ogólne

Matura! Ważne informacje

maturaSmall

UWAGA MATURZYŚCI !

Przypominam, że EGZAMINY PISEMNE (obowiązkowe oraz te najbardziej liczne) odbywają się:

4 maja – 2018 r.
j. polski poziom podstawowy (rano), j. polski poziom rozszerzony (po południu)

7 maja – 2018r.
matematyka poziom podstawowy

8 maja – 2018 r.
j. angielski poziom podstawowy ( rano), j angielski poziom rozszerzony ( po południu)

Uwaga: Pełny harmonogram egzaminów maturalnych pisemnych znajduje się w Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania (…) egzaminu maturalnego w 2018 roku (patrzhttps://cke.gov.pl/egzamin-maturalny lubhttps://oke.wroc.pl/egzamin-maturalny )

Uwaga: Na wszystkie egzaminy w sali egzaminacyjnej należy się zgłosić minimum 1h-30 minut przed rozpoczęciem egzaminu – zgodnie z ustaleniami na szkoleniu.
Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę.

Każdy zdający jest obowiązany legitymować się dowodem osobistym. W wypadku osób zdających poza szkołą macierzystą konieczne jest przedłożenie w miejscu zdawania świadectwa ukończenia Liceum.

Zdający egzamin pisemny powinien posiadać długopis/pióro z czarnym tuszem/ atramentem, a ponadto może korzystać z materiałów pomocniczych, które będą przygotowane w każdej sali oraz z własnych przyborów i urządzeń, które są wymienione w komunikacie dyrektora CKE na stronie www.cke.edu.pl (lista jest dostępna na tablicy informacyjnej w szkole).

Nie wolno wnosić na salę telefonów przenośnych, ani żadnych innych urządzeń telekomunikacyjnych. Samo POSIADANIE urządzenia na egzaminie równoznaczne jest z UNIEWAŻNIENIEM EGZAMINU. U nauczyciela dyżurującego należy pozostawić odzież zewnętrzną oraz wszelkie torby, torebki, pojemniki, telefony itp.

EGZAMINY USTNE:

Pełny harmonogram egzaminów maturalnych ustnych jest opublikowany w holu w szkoły, obok sekretariatu.
Język polski – 10.05.2018, 11.05.2018, 16.05.2018

Język angielski ( czwartek) 17.05.2018

Język niemiecki (piątek) 18.05.2018

Przed salą egzaminacyjna musisz pojawić się minimum 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia egzaminu.

PAMIĘTAJ: w razie choroby lub zdarzenia losowego uniemożliwiających przystąpienie do części ustnej lub części pisemnej egzaminu musisz:
– zgłosić niezwłocznie ten fakt dyrektorowi szkoły.
– Złożyć, najpóźniej w dniu, w którym odbywa się egzamin z danego przedmiotu, pisemny wniosek o dopuszczenie do egzaminu w terminie dodatkowym. Wniosek musi być odpowiednio udokumentowany (zaświadczenie lekarskie itp.).

Powodzenia!