Aktualności, Kultura, Ogólne

Mistrzowskie warsztaty teatralne!

WP_20161104_12_07_23_Pro
4 listopada, pochmurno i zimno. Dzień jak co dzień, ale nie dla grupy teatralnej z Zespołu Szkół Nr 6! Tego dnia odbyło się bowiem spotkanie z Mistrzem – Janem Peszkiem. Uczniowie zajrzeli przez „uchyloną kurtynę” do świata wyobraźni, wrażliwości i ciężkiej pracy ludzi chcących zostać aktorami. Pan Jan Peszek pokazał naszym młodym artystom, jak można pracować nad sobą i przygotowywaną rolą.
Warsztaty teatralne odbywały się w ramach międzynarodowej konferencji metodycznej organizowanej przez Akademię Muzyczną. Szkolenie dotyczyło pracy z młodzieżą na zajęciach artystycznych.
„Usłyszcie ciszę w sobie i swoim otoczeniu. Zobaczcie ciszę z zamkniętymi oczami. Muzyka, to cisza wypełniona dźwiękami. Nie graj! Nie spiesz się, bądź sobą!”
Wszyscy otarli się o świat odmienny od świata szkolnych korytarzy i sal. Było to cenne, choć niełatwe doświadczenie.Namiastka tej magii w galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/