Aktualności, Ogólne

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych INTEGRA 2017

ZSI_WJL4118(1)

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych INTEGRA! W tym roku będzie to już IX edycja!

Międzynarodowy Dzień Teatru to szczególny czas dla miłośników, pasjonatów i znawców kultury. Z tej okazji 27 marca 2017 r. we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się gala finałowa IX Przeglądu Teatrów Szkolnych INTEGRA.

Patronat nad Przeglądem – organizowanym w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury – objęła Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej ds. Filii we Wrocławiu prof. Elżbieta Czaplińska-Mrozek oraz Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia.

Galę finałową uatrakcyjnią warsztaty dla młodzieży, które wzorem ubiegłego roku poprowadzą wykładowcy PWST oraz dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek. Młodzi miłośnicy teatru poszerzą swoją wiedzę z zakresu sztuki aktorskiej, ruchu scenicznego oraz interpretacji tekstów.

Myśl przewodnia tegorocznej INTEGRY to słowa S. Wyspiańskiego: „Teatr mój widzę ogromny…”

Jednak zanim jednak przyjdzie czas na galę finałową, to wcześniej muszą sie odbyć eliminacje. Te będą miały miejsce 10 marca 2017 r. w Technikum nr 15 przy ulicy Skwierzyńskiej 1-7 we Wrocławiu. Początek o godzinie 9:00.

W eliminacjach wezmą udział zespoły teatralne z:
1) Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu,
2) Zespołu Szkół w Zaborze,
3) Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku
oraz szkoły z Wrocławia:
4) Liceum Ogólnokształcące nr III,
5) Gimnazjum nr 7,
6) Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi,
7) Gimnazjum nr 34,
8) Zespołu Szkół nr 6.

Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta! Zo zobaczenia na eliminacjach i na gali finałowej.

Aktualizacja

Po eliminacjach informujemy, że podczas gali finałowej INTEGRY na deskach Teatru Lalek zobaczymy grupy teatralne z następujących szkół:

– LO nr III z Wrocławia,
– Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Wałbrzycha,
– Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kłodzka,
– Gimnazjum nr 7 z Wrocławia,
– Zespołu Szkół nr 6 z Wrocławia.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy 27 marca od godziny 10:30.