Otrzęsiny 2016!

otrzesiny

17 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Nr 6.
Tak zwane „otrzęsiny” klas pierwszych były zabawą połączoną z rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawców.

Zabawę zorganizowała klasa II TA pod opieką wychowawczyni p. Anny Jędrzejczyk. Program otrzęsin przygotowany został w konwencji punktowanych konkurencji, przygotowanych tak, aby słuchowcy, wzrokowcy i kinestetycy odnaleźli się w przygotowanych zadaniach. Były m.in. konkurencje ruchowe, sprawdzony został węch pierwszoklasistów, którzy rozpoznawali przyprawy i słuch – który pozwolił rozpoznać wychowawcę po głosie.

Każda klasa zaprezentowała swoje talenty przed komisją, na czele której stały Panie Dyrektor: Marzanna Nowacka-Duda oraz Lucyna Wegnerowicz-Kieda.

Taka zabawa to niby nic trudnego, ale zaprezentowanie się na forum publicznym w sposób dowcipny, wesoły i interesujący nie należało do najłatwiejszych zadań.

Na koniec wszyscy zostali sfotografowani w maskach „kociaków”.

Po zakończeniu konkurencji i po podliczeniu punktacji jurorzy ogłosili werdykt i przedstawili końcową klasyfikację.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 LA z wychowawcą Pawłem Koślaczem.

Klasy otrzymały dyplomy i gromkie brawa.
Impreza miała charakter wesołej zabawy, a jej końcowym etapem było uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej klasy.

Otrzęsiny 2016/17 okazały się świetną zabawą zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.

DSC_0390 DSC_0361 DSC_0331 DSC_0266 DSC_0170