Wizyta zagranicznych wolontariuszy w ZS6

DSC09554

W dniach 07.01 – 09.01 gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z zagranicy. Byli to studenci z Brazylii, Nowej Zelandii, Australii i Wietnamu, którzy przeprowadzili bardzo interesujące warsztaty dla uczniów ZS6. Wzięli w nich udział uczniowie liceum, technikum oraz gimnazjum.
Zajęcia prowadzone były wyłącznie po angielsku, co pozwoliło uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności i podnieść znajomość języka.
Wolontariusze w trakcie tych zajęć podzielili się swoją wiedzą na temat krajów, z których pochodzą, dali wskazówki jak przygotować dobrą autoprezentację oraz jak pokonać stres.
Wizyta ta została bardzo dobrze oceniona przez obie strony. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i w sposób bardzo aktywny uczestniczyli w warsztatach, które umożliwiły im kontakt z „żywym językiem”. Z kolei wolontariusze mieli okazję sprawdzić się w roli prowadzących, zdobyć wiedzę na temat życia, sposobu spędzania czasu wolnego oraz planów na przyszłość młodych Polaków.

Z  niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę wolontariuszy, która prawdopodobnie odbędzie się na wiosnę 2015 roku.

Zespół Nauczycieli Języka Niemieckiego

Więcej zdjęć w galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/