Aktualności, Ogólne

Wystawa: Wielokulturowi wrocławianie

„Wielokulturowi wrocławianie” to miejski projekt, którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia sylwetek zarówno cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu, jak i osób reprezentujących inną kulturę, osób dwukulturowych urodzonych we Wrocławiu, a także osób narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry czy wieku.

W ramach projektu powstała wystawa, mająca na celu pokazanie, że funkcjonowanie w obszarze mniejszości nie powinno i nie musi wykluczać z funkcjonowania w większej wspólnocie, jaką są na przykład wrocławianie.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że osoby, które mijamy na ulicy, mogą nie być stąd, ale traktują Wrocław jak swój dom, albo wręcz przeciwnie – widzimy kogoś, kto nie wygląda jak osoba „stąd”, a okazuje się, że jest zupełnie na odwrót.

W Zespole Szkół nr 6 wystawa jest udostępniona do oglądania od 20 stycznia. Będzie gościła przez najbliższy miesiąc, po czym powędruje dalej. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z prezentowanym materiałem.