Projekty

Dziecko autystyczne w szkole


UE+EFS_L-kolor
Projekt: „Dziecko autystyczne w szkole – innowacyjne metody pracy z uczniem autystycznym” realizowany w ramach projektu:
Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych realizowany w ramach poddziałania 3.3.1 POKL na zasadach Programu Uczenie się przez całe życie.

Grupa 10 nauczycieli odbyła szkolenie w czerwcu 2014 roku w szkole angielskiej specjalizującej się w pracy z uczniami autystycznymi. Ze względu na problemy w porozumiewaniu się, rozwoju społecznym, a także odmienny sposób przetwarzania informacji, dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu stanowią wielkie wyzwanie dla systemu oświaty. W czasie wyjazdu zagranicznego  uczestnicy mieli okazję pogłębić wiedzę i doskonalili umiejętności z zakresu stosowania nowych technik i metod pracy z uczniem autystycznym, którą następnie wdrożyli w swojej szkole macierzystej i którą podzielili się z innymi nauczycielami i specjalistami.

Projekt miał na celu zwiększenie liczby mobilności wśród nauczycieli, podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia, zdobycie nowych umiejętności,  wzbogacenie warsztatu pracy, wzrost pewności siebie. Ponadto uczestnicy mieli okazję poznać inną kulturę oraz rozwinąć kompetencje językowe.

Strona projektu: http://autystykwszkole.pl/

Szkoła planuje włączyć mobilności zagraniczne do długofalowej strategii rozwoju instytucji i w tym celu powstał zespół, który zajmuje się tworzeniem profesjonalnych struktur organizowania mobilności ponadnarodowej. Oferta kształcenia i doskonalenia nauczycieli zostanie dostosowana do ich potrzeb.

KAPITAL_LUDZKI

„Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca, KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

 

Udostępnij to

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Projekty

Szkoła w mieście

Szkoła w mieście

Erasmus+

Erasmus+

Dziecko autystyczne w szkole

Nauka I Technologia Dla Żywności

Nauka I Technologia Dla Żywności

Comenius

Comenius

Nasze akcje

Stomatolog

Stomatolog

Blog

Festiwal Matematyki

Festiwal Matematyki

INTEGRA –  Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

INTEGRA – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych

Integriada

Integriada

Tutoring – rozwój talentów

Tutoring – rozwój talentów