Szanowni Państwo, wszelkie informacje dotyczące szczegółów rekrutacji – klas i profili – uzyskają Państwo w Sekretariacie uczniowskim w godz. 9.00-14.00

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego

tel. 71 798 69 11, wew. 104

Klasy uruchamiane w roku szkolnym 2024/2025

LO XXX

1 LA   – profil teatralny (klasy rozwoju artystycznego)

01To doskonała propozycja dla tych absolwentów klas ósmych, którzy od szkoły oczekują nie tylko przekazywania wiedzy i umiejętności,  ale przede wszystkim rozwijania pasji i zainteresowań artystycznych. W ZS6 wierzymy, że sztuka jest nie tylko formą ekspresji, ale także sposobem na oswojenie nieśmiałości. Uczniowie tego profilu uczestniczą w warsztatach teatralnych, filmowych, tanecznych i zajęciach plastycznych na terenie szkoły oraz w innych placówkach kultury. Podczas warsztatów młodzież ćwiczy ruch sceniczny i dykcję oraz poznaje wszystkie etapy tworzenia spektaklu. Chętni mogą dodatkowo uczestniczyć w zajęciach szkolnego koła teatralnego, a także występować w przeglądach i festiwalach artystycznych.

1 LB  profil biznesowy

To propozycja dla uczniów, którzy nabywając wiedzę  ogólną są zainteresowani odkrywaniem i wzmacnianiem mocnych stron, zainteresowań, talentów oraz przygotowaniem do aktywnego wchodzenia w środowisko biznesowe, decydowania o sobie i wytyczania własnej ścieżki rozwoju.

Absolwent tego profilu będzie miał wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz umiejętność radzenia sobie w świecie biznesu.

Profil ten przygotowuje do podjęcia nauki na następujących kierunkach: bankowość, ekonomia, turystyka, geodezja, ochrona środowiska, geografia, socjologia, zarządzanie i marketing, politologia, psychologia, socjologia i wiele innych.

W trakcie kształcenia uczeń:

– rozwija europejskie kompetencje kluczowe zawarte w podstawie programowej,
– korzysta z dobrze wyposażonych pracowni przedmiotowych,
– poszerza znajomość języka obcego o elementy biznesu,
– ma możliwość korzystania ze spotkań z tutorami i coachem kariery,
– bierze udział w konkursach przedmiotowych, projektach edukacyjnych, programach szkolnych i ogólnopolskich dotyczących przedsiębiorczości,
– uczestniczy w redagowaniu szkolnej strony internetowej i mediów społecznościowych,
– ma możliwość uczestnictwa w wykładach na wyższych uczelniach ekonomicznych,
– przygotowuje się do sprawnego i odpowiedzialnego funkcjonowania w świecie ciągłych zmian.

1 LC – profil społeczny

Profil ten proponujemy tym absolwentom klas ósmych, którzy w przyszłości chcieliby studiować psychologię, socjologię lub inne kierunki społeczne.

Technikum nr 14

1 TE – Technik ekonomista

Zawód przeznaczony dla tych, którzy interesują się szeroko pojętą ekonomią. Szkoła od lat współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym i wyższą Szkołą Bankową, a nasi uczniowie odbywają staże i praktyki w wielu instytucjach finansowych i urzędach.

1 TR A  – Technik reklamy

Ten zawód wybierają uczniowie, którzy chcą poznać i zrozumieć mechanizmy rządzące reklamą – powstawanie, funkcję i oddziaływanie na odbiorcę. Kandydaci do nauki w tym zawodzie powinni interesować się marketingiem i nowymi mediami. W trakcie trwania nauki uczniowie będą tworzyć m. in. liczne przekazy reklamowe (logo, hasła, ulotki, strony internetowe i wiele innych).