Nasze akcje

Integriada

Idea integracji w naszej szkole realizowana jest od wielu lat. Wszystkie typy szkół i klasy działają wspólnie. Od września przeprowadzane są tematyczne (każdego roku inne) konkursy i zabawy, a wielki finał ma tradycyjnie miejsce 21 marca. To wydarzenie to zawsze wyśmienita zabawa, do której tęskni się przez cały kolejny rok!

Kolejne edycje

2018

Tegoroczna edycja Dnia Integracji w ZS6 upływa pod hasłem „Maniery czynią człowieka”. Klasy wraz z wychowawcami od kilku miesięcy przygotowują materiały (filmy/prezentacje/plakaty), które prezentują wzory zachowań. Jak kulturalnie spędzić czas w szkole, jak nie przeszkadzać na przystanku autobusowym, w jaki sposób ubrać się do teatru, ale też jak przygotować dokumenty aplikacyjne i zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej … To wszystko (i wiele więcej) znajduje się we wspomnianych materiałach.
Finał, jak co roku, będzie miał miejsce 21 marca. Każda klasa zaprezentuje przygotowany przez siebie film i kodeks 10 praktyk w zakresie opracowywanego tematu. Kolejnym etapem mówienia o szeroko rozumianej kulturze zachowań będzie konkurs wiedzy – każda klasa wystawi trzyosobowe zespoły, które będą rywalizować zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Dlatego tak ważne jest rzetelne zapoznanie się ze wszystkimi materiałami zamieszczonymi poniżej.

Tematy:

1. Zachowanie w towarzystwie (szkoła, miejsca publiczne).

Klasa 3GA:

 

 

Klasa 1LB

 

2. Zachowanie przy stole

 Klasa 2GB

Klasa 1LA

3. Jak wyglądać, co założyć

Klasa 3GC

Klasa 2LB


4. Kto, kogo, komu – czyli zasady przedstawiania i poznawania

Klasa 2GA

Klasa 2LA

5. Grzeczność językowa na co dzień

Klasa 3GB

Klasa 1TA

6. Rozmowa kwalifikacyjna (dokumenty, rozmowa, strój)

Klasa 2TA

Klasa 3TA

 

Edycja 2017

Jak co roku 21  marca w ZS6 było bardzo wesoło – obchodziliśmy Integriadę! Ten dzień ma służyć zabawie i wspólnemu działaniu całej społeczności szkolnej. Idea ta sprawdziła się doskonale, bo w tym roku Integriada powstała we współpracy nauczycieli i uczniów.

Każda klasa oraz grono pedagogiczne przebrali się według wylosowanej tematyki. Można było podziwiać wspaniałe stroje inspirowane m.in. Indiami, dzikim zachodem, latami osiemdziesiątymi czy średniowieczem.

Atrakcji było naprawdę wiele, m.in. pokaz mody (wspomniane już stroje), koło fortuny (niecodzienne pytania z życia szkoły), liczne zabawy sportowe oraz interesujące gry planszowe. Wszyscy walczyli do końca i dawali z siebie wszystko, by zająć miejsce w ścisłej czołówce – wszyscy przecież wiedzą, że zabawa smakuje najlepiej, gdy się przy okazji coś wygra ;-) Przez cały dzień uśmiech nie znikał nikomu z twarzy.
Po wielu uroczych chwilach przyszedł moment ogłoszenia wyników – w tegorocznej Integriadzie zwyciężyła klasa 2GA zdobywając worek słodyczy oraz immunitet uprawniający do zwolnienia ze sprawdzianu, kartkówki, odpowiedzi ustnej oraz zadania domowego w dowolnej chwili (oczywiście z obowiązkiem zaliczenia materiału w innym terminie :))

Na uczestników czekał także suto zastawiony stół biesiadny, który wspólnie przygotowali uczniowie i nauczyciele.

Zapraszamy do galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/


Edycja 2015

21 marca odbyła się w naszej Szkole kolejna edycja Integriady, której idea realizowana jest od wielu lat. Motywem przewodnim tegorocznej Integriady zatytułowanej „ Językowy zawrót głowy”, była nauka języków obcych.  „Kto nie zna języków obcych, nic nie wie o własnym.”
Powyższa refleksja autorstwa niemieckiego wieszcza narodowego, Johanna Wolfganga Goethego, zawiera starą, lecz w dzisiejszym społeczeństwie coraz bardziej zyskującą na aktualności prawdę; bez znajomości języków obcych żyjemy niczym istoty ułomne, które nie uświadamiają sobie w pełni, czym tak naprawdę jest ich własny język i ich kultura, dopóki w konfrontacji ze światem „obcych” nie zobaczą, jak mówią i żyją inni. Uczniowie przygotowali plakaty, aktywnie uczestniczyli w różnych konkurencjach, m.im. kwizie wiedzy o krajach.

I miejsce zajęła klasa 3 TA,
II miejsce zajęła klasa 1 GB,
III miejsce zajęła klasa 2 TA.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i czekamy na przyszłoroczną edycję.Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/

Edycja 2013

Rok szkolny 2012/2013 nie mógł obyć się bez kolejnej edycji Integriady, w ramach której uczniowie poszczególnych klas rywalizują w różnych konkurencjach, za które przyznawane są punkty. Ta swoista „liga klas” ma przede wszystkim zintegrować i zaktywizować uczniów, a także wytworzyć atmosferę zdrowej, przyjaznej rywalizacji. Leitmotivem  tegorocznej Integriady jest szeroko rozumiany patriotyzm. Jednymi  z najważniejszych zadań będą: przygotowywanie gazetek dotyczących rocznic ważnych wydarzeń historycznych, sprawdzian ze znajomości hymnu, występy w Dniu Integracji, konkurs wiedzy o Polsce, zawody w Dniu Sportu. Wprawdzie wygrać może tylko jedna klasa, lecz w Integriadzie liczy się przede wszystkim wspólne działanie i wzajemny szacunek.

21.03.2013

21 marca 2013 r. w Zespole Szkół Integracyjnych upłynął pod znakiem wspólnej zabawy z okazji Dnia Integracji. Uczniowie naszej szkoły spotkali się po to, aby w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny wykazać się energią, młodością, entuzjazmem i przegonić resztki zimowej szarzyzny. Dzień Integracji był częścią Integriady, w ramach której uczniowie poszczególnych klas od początku roku szkolnego rywalizują w różnych konkurencjach, za które przyznawane są punkty. Leitmotivem  tegorocznej Integriady jest szeroko rozumiany patriotyzm oparty nie tylko o miłość do hymnu, flagi, godła  i historii, ale także o znajomość polskiej kultury, sztuki i rodzimego krajobrazu. Rywalizacja w Dniu Integracji rozpoczęła się od konkursu wiedzy o Polsce, po którym relaksowaliśmy się zabawą w takt polskiej muzyki rozrywkowej lat ’60, ’70 i ’80, która stanowiła tło dla prezentacji multimedialnej o największych gwiazdach polskiej piosenki. Po takiej rozgrzewce przystąpiliśmy do konkurencji pt. „Polska młodzież śpiewa polskie piosenki”, w której klasy starały się jak najlepiej wykonać wylosowany wcześniej przebój np. „Chcemy być sobą” Perfectu czy „Kwiaty we włosach” Czerwonych Gitar. Kolejne rywalizacje polegały na odgadywanie znanych miejsc w Polsce oraz tytułów filmów mistrzów polskiego kina. Zwycięzcami Dnia Integracji zostali uczniowie klasy 1 LC. Drugie miejsce zdobyła klasa 2LB, a trzecie 1 LA. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostali niech nie zapominają, iż najważniejsze są wspólne przeżycia i dobra zabawa.

Udostępnij to
Zespół Szkół Integracyjnych we Wrocławiu

Zespół Szkół Integracyjnych we Wrocławiu

Skip to content