2-Festiwal-Matematyki

Kolejne edycje

Edycja 2017

W dniach 04.04-06.04.2017 r. odbył się w naszej szkole FESTIWAL MATEMATYCZNY.
W ramach Festiwalu odbyły się następujące konkursy:

1. Układania kostki Rubika na czas w dwóch kategoriach: kostka sześcienna i kostka czworościenna.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kostka sześcienna:
Paweł Kowalski (2LB) – 20,59 sek.
Maksymilian Borowski (1GA) – 52,72 sek.
Daniel Wojnar (3GB) – 1 min 11,44 sek.

Kostka czworościenna :
Paweł Kowalski (2LB) – 13,40 sek.
Michał Wertyporoch (1LB) – 28,25 sek.

2. Międzyklasowy konkurs MATEMATYKA SIĘ LICZY, trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały rozwiązując łamigłówki i zadania matematyczne w kategoriach GIMNAZJUM oraz LICEUM I TECHNIKUM

Wyniki GIMNAZJUJM:
I miejsce klasa 3GB
II miejsce klasa 3GA
III miejsce klasa 2GA

Wyniki LICEUM I TECHNIKUM:
I miejsce klasa 4TA
II miejsce klasa 2LA
III miejsce klasa 2LB

3. Recytacja liczby PI – konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku w zapisie dziesiętnym liczby PI

Wyniki:
I miejsce Michał Zimkowski (2LB) – 166 cyfr
II miejsce Wiktoria Żukrowska (1LB) – 164 cyfry
III miejsce Paweł Popławski (1GA) – 143 cyfry

Zestawienia wszystkich wyników z konkursów są dostępne u nauczycieli matematyki.

Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie i udział w konkursach. Zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Zespół nauczycieli matematyki w ZS6

Po namiastkę wielkich emocji zapraszamy do galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/

Edycja 2015

W dniach 10 – 13.03.2015 w naszej szkole odbędzie się Festiwal Matematyczny. W ramach Festiwalu odbędą się następujące konkursy:

1. Rozwinięcie dziesiętne liczby pi (dla uczniów Gimnazjum, Liceum i Technikum)
Jest to konkurs indywidualny, odbędzie się 12.03.2015 (czwartek) na 2h lekcyjnej w sali 222.

2. Kostka Rubika na czas (dla uczniów Gimnazjum, Liceum i Technikum)
Jest to konkurs indywidualny, odbędzie się 13.03.2015 (piątek) na 2h lekcyjnej w sali 222.

3. Równania i nierówności liniowe (dla uczniów klas pierwszych Liceum i Technikum)
W konkursie startują grupy dwuosobowe z danej klasy. Każda klasa wystawia przynajmniej jedną drużynę, a maksymalnie dwie drużyny. Konkurs odbędzie się w środę 11.03.2015 na 6h lekcyjnej w sali 222.

4. Funkcja kwadratowa (dla uczniów klas drugich, trzecich, czwartych Technikum i Liceum)
W konkursie startują grupy dwuosobowe z danej klasy. Każda klasa wystawia przynajmniej jedną drużynę, a maksymalnie dwie drużyny. Konkurs odbędzie się w środę 11.03.2015 na 2h lekcyjnej w sali 226 klasy 3 LO i 4 T, a w sali 202 klasy 2LO i 3 T.

5. Zagadki logiczne (dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum)
W konkursie startują grupy dwuosobowe z danej klasy. Każda klasa wystawia przynajmniej jedną drużynę, a maksymalnie trzy drużyny. Konkurs odbędzie się w środę 11.03.2015 na 6h lekcyjnej w sali 108.

6. Filmik – Matma mnie kręci (dla uczniów Gimnazjum, Liceum i Technikum)
Filmik mogą nadsyłać uczniowie indywidualnie lub drużyny z danej klasy (drużyna maksymalnie 5 osobowa). Można nagrać go komórką lub zrobić np. za pomocą programu Movie Maker. Filmik ma trwać od 40 do 90 sekund. Ma on pozytywnie przedstawiać matematykę i zachęcić do jej nauki. Filmy proszę wysyłać najpóźniej do 6.03.2015 (piątek) na adres mailowy dorota.pawlaszek3@wp.pl lub zgrać na płytę i dostarczyć do pani D. Pawlaszek (sala 222).

7. Wiosenne Inspiracje z Origami (dla uczniów Gimnazjum, Liceum i Technikum)
Konkurs jest indywidualny. Polega na zrobieniu z origami różnego rodzaju kwiatów, zwierząt lub wiosennych dekoracji. Prace należy dostarczyć do pani D. Pawlaszek (sala 222) najpóźniej do 6.03.2015 (piątek).

Uczniowie deklarują udział w konkursie u swoich nauczycieli matematyki najpóźniej do 6.03.2015 (piątek).

Podsumowanie:

W dniach 10 – 13.03.2015, z okazji Święta Liczby Pi w naszej szkole odbył się Festiwal Matematyczny. W ramach Festiwalu uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w licznych konkursach matematycznych. Uczniowie mogli sprawdzić nie tylko szkolną wiedzę metamatematyczną, ale również rozwiązywać niesztampowe, ciekawe zadania, co udoskonala ich umiejętności logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem.

Poniżej prezentujemy laureatów konkursów:

* Wiem wszystko o funkcji kwadratowej

Konkurs dla klas trzecich liceum i czwartej technikum:

Zuzanna Pawlukiewicz i Weronika Marczak z klasy 3LA

Konkurs dla klas drugich liceum i trzeciej technikum

Anna Szymańska i Aleksandra Sokołowska z klasy 2TA

* Potrafię rozwiązywać równania nierówności

Konkurs dla klas pierwszych liceum i technikum

Sandra Biskup i Justyna Żmuda z klasy 1LA

* Zagadki logiczne

Natalia Kowalewska i Maciej Dymiński z klasy 1GA

Przemysław Koprowski i Przemysław Olejnik z klasy 1GB

Kacper Olborski i Daniel Wojnar z klasy 1GB

* Rozwinięcie dziesiętne liczby π

Natalia Kowalewska z klasy 1GA wyrecytowała 38 cyfr

Konkurs dla klas ponadgimnazjalnych

Mateusz Kuriata z klasy 2LB wyrecytował 372 cyfry

poza konkursem Mateusz Kuriata z kl. 2LB wyrecytował 400 cyfr.

* Układanie Kostki Rubika na czas

Daniel Wojnar z klasy 1GB ułożył kostkę w czasie 1 min 38 s

Konkurs dla klas ponadgimnazjalnych

Jakub Grzelaczyk z klasy 3LB ułożył kostkę w czasie 1 min 8 s