III Sympozjum Centrum Dydaktyki Cyfrowej w ZS6 we Wrocławiu

cdc_logo_orange

„Techniki informacyjno-komunikacyjne w pracy z uczeniem w nowoczesnej szkole”

9 lutego 2015 r. we Wrocławiu odbędzie się III Sympozjum Centrum Dydaktyki Cyfrowej. Podczas kolejnego „Spotkania w Nowoczesnej Szkole” przedstawione zostaną nowe trendy w podejściu do nauczania z zastosowaniem technik informacyjno-komunikacyjnych, zaprezentowane będą również alternatywne modele edukacji. W obecnej edycji Sympozjum szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

• Jak wykorzystać nowoczesne media w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych?
  • Jak wdrażać techniki szkolnego elearningu w szkołach różnego typu?
  • Jak skutecznie wykorzystać wolne zasoby edukacyjne w pracy z uczniem w szkole i poza szkołą?
  • Jak stosować alternatywne metody nauczania w tradycyjnym modelu szkoły?

Na te i inne pytania odpowiedzi postarają poszukać uczestnicy kolejnego „Spotkania w Nowoczesnej Szkole”.

Tematyka sympozjum
Dobre przykłady praktycznego wdrażania TIK w edukacji, zasoby sieciowe, e-learning oraz blended learning w nauczaniu na wszystkich poziomach, alternatywne środowiska nauczania i wolne implementacje w praktyce szkolnej, innowacyjne modele nauczania w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Prelegenci
Wśród prelegentów, zaproszonych do udziału w seminarium znaleźli się:

• Katarzyna Hall,
  • Marzanna Nowacka-Duda,
  • Lech Mankiewicz,
  • Adam Jurkiewicz,
  • Witold Kołodziejczyk,
  • Szymon Konkol.Adresaci sympozjum
    Dyrektorzy placówek edukacyjnych wszystkich poziomów i typów, osoby decyzyjne w sprawach organizacji i zarządzania placówkami edukacyjnymi. Nauczyciele zainteresowani innowacjami edukacyjnymi oraz praktycznym zastosowaniem i wdrażaniem nowoczesnych technik i technologii w procesie nauczania i uczenia się.

Miejsce przeprowadzenia sympozjum
Zespół Szkół nr 6 we Wrocławiu
ul. Nowodworska 70

Czas trwania sympozjum
Godz. 11.00 do 15.00

Koszt udziału w sympozjum
Uczestnicy nie ponoszą kosztów tytułem uczestnictwa w sympozjum.

Więcej informacji
Informacje szczegółowe oraz formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej organizatora:

Źródło informacji: https://www.eid.edu.pl/patronaty/cykl_sympozjow_spotkania_w_nowoczesnej_szkole,28/sympozjum_techniki_informacyjno-komunikacyjne_w_pracy_z_uczeniem_w_nowoczesnej_szkole,36/