Aktualności, Ogólne

Dzień otwartych drzwi w ZS6

DSC_0140

Dnia 22 kwietnia 2016 r. w ZS6 odbył się „Dzień otwartych drzwi” dla wszystkich gimnazjalistów klas trzecich, którzy zainteresowani są kontynuowaniem nauki w naszej szkole.

Przybyli goście zwiedzali szkołę z uczniami i nauczycielami ZS6, którzy wcielali się w rolę przewodników i prezentowali liceum oraz technikum. Wszyscy informowali kandydatów na temat przyszłorocznej oferty szkoły i udzielali niezbędnych informacji o bieżącej działalności – możliwości nauki, zabawy i rozwoju.

Odwiedzający brali udział w konkursach i pokazach z różnych przedmiotów, które przygotowali nauczycieli ZS6 wraz ze swoimi uczniami. Odbywały się między innymi: warsztaty teatralne, barwne doświadczenia chemiczne, językowe koło fortuny, konkurs wiedzy na temat lektur szkolnych oraz zagadki matematyczne w tzw. „ogródku matematycznym”. Ponadto przyszli uczniowie, bawiąc się w gry planszowe, mieli możliwość przenieść się do czasów PRL. Odbyła się także prezentacja działającej w szkole platformy edukacyjnej oraz quizy geograficzne na platformie internetowej KAHOOT. Dla miłośników poznawania innych kultur odbyła się także prezentacja zrealizowanych z ZS6 projektów Erasmus+.

Mamy nadzieję, że wielu naszych gości we wrześniu 2017 r. zasiądzie w ławach ZS6 🙂

Na wszystkich czekamy z niecierpliwością! Nasze drzwi zostały otwarte!

Zapraszamy do galerii: https://zs6.wroc.pl/galeria/