Matura 2021 – ważne informacje – aktualizacja

maturaSmall

Aktualizacja!

Przypominamy:

1. Na egzamin może przyjść zdający bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
2. Zdający nie powinni wnosić zbędnych rzeczy np. książki, maskotki, urządzeń telekomunikacyjnych.
3. Każdy zdający korzysta z własnych przyborów.
4. Cudzoziemcy zobowiązani są do 30.04.2021 r. przynieść własne słowniki.
5. Na egzamin należy przynieść własną  butelkę z wodą.
6. Zdający zachowują odstęp  co najmniej 1,5 metra oraz mają zakryte usta i nos maseczką.
7. Zdający są zobowiązani zakryć usta i nos do momentu zajęcia miejsc w sali egzaminacyjnej.

W poniższym załączniku znajdują się informacje dotyczące pandemii Covid, przygotowane przez MEiN, CKE i GIS

Wiadomości archiwalne

Każdy uczeń/absolwent, który przystępuje do egzaminu maturalnego  w maju 2021, ma OBOWIĄZEK zweryfikowania poprawność danych i wyborów egzaminacyjnych z systemu SIOEO oraz potwierdzenia zgodności danych na wydrukach do 2 marca 2021 r. w sekretariacie uczniowskim ZS6 w godz. 9-15.

Egzamin maturalny w roku szkolnym 2020/2021- zmiany

1. W roku 2021 nie przeprowadza się egzaminu maturalnego w części ustnej.

2. Absolwent, który w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną jest obowiązany przedstawić wynik części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego, lub jest obowiązany przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej, przekazuje informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów do dyrektora szkoły, do której uczęszcza lub którą ukończył, i dołącza do tej informacji oświadczenie o konieczności przedstawienia wyniku części ustnej egzaminu maturalnego.

3. W roku 2021 uczeń/absolwent ma prawo zrezygnować z egzaminu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Jeśli zdający, który złożył już deklarację nie wykreśli przedmiotów dodatkowych, będzie to oznaczało, że zamierza do nich przystąpić.

4. Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego w poprzednich latach, otrzymuje, na wniosek, świadectwo dojrzałości w 2021 r., jeżeli w poprzednich latach z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania. Wniosek, o którym mowa, absolwent składa do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej w terminie do dnia 31 maja 2021 r. (Załącznik 31)

5. Absolwent, który był zobowiązany do wniesienia opłaty egzaminacyjnej za egzamin ustny i nie będzie do niego przystępował nie wnosi opłaty egzaminacyjnej.

6. Zmiany w deklaracji uczeń/absolwent może dokonać do 8 lutego.