Dzień: 28 kwietnia 2017

Aktualności, Ogólne

„Szczęśliwej drogi już czas… mapę życia w sercu masz, jesteś jak młody ptak…”

dziekujemy

Dziś, 28 kwietnia, odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego i klasy czwartej Technikum. Było mnóstwo pięknych emocji – słów i wzruszeń. Bardzo podniosły był moment przekazania opieki nad Sztandarem, który jest symbolem wartości wyznawanych w ZS6.
W dalszej części były przemowy: Pani Dyrektor, która mówiła o wierze w młodych ludzi i kolejny raz motywowała do pracy, przedstawicielki rodziców, która podkreślała rolę szkoły w kształtowaniu postaw młodych ludzi, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego i samych maturzystów. Wielokrotnie zostało podkreślone, że czas spędzony w ZS6 to owocne chwile, które na zawsze zapiszą się we wdzięcznej pamięci całej społeczności szkolnej. Na koniec wszyscy dodawali też, że mocno trzymają kciuki za powodzenie na egzaminie maturalnym.
W dalszej części absolwenci odebrali z rąk Pani Dyrektor i wychowawców nagrody i podziękowania za wspólnie spędzone lata i osiągnięte sukcesy. Na koniec królowała już mądra refleksja (piękny wiersz wygłosiła Julia Bobrowska) i dobra muzyka – nostalgiczny a zarazem radosny występ wokalny Aleksandry Kotaspkiej oraz brawurowy koncert perkusyjny Magdaleny Gołąbek. Na koniec maturzyści dostali jeszcze słodki upominek od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość  poprowadzili: Natalia Zielińska i Maciej Zabojszcza.
Całe wydarzenie, pod opieką Państwa Eweliny Wegnerowicz-Górnej i Mateusza Majewskiego, przygotowała klasa II LB.

Dziękujemy za piękne wspólne chwile.